III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W przyszłą sobotniej po mszy o 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. W tę sobotę o 17 było spotkanie dzieci, które odnowią przyrzeczenia Chrztu Św. w maju. W tym tygodniu będą już próby przed uroczystością dla dzieci klas III mających komunię 20 V we wtorek o 18.00. Natomiast 21 IV w środę o 18.00 dla dzieci klas IV odnawiających swoje przyrzeczenia w 15 maja.
2.W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach.
3.W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.
4.W przyszłą niedzielę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
5.Serdecznie dziękuję za rozebranie grobu i posprzątanie kościoła w Maszewie paniom Monice, Katarzynie i Joannie oraz panom Marcinowi i Janowi. W Brwilnie serdecznie dziękuję państwu Różyckim. Na cmentarzu w Brwilnie z kranu ciekła woda. Usterkę naprawił pan Wojciech Gołębiewski- Bóg zapłać.

6.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary duchowe i materialne serdeczne Bóg zapłać.