IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.
2.Po mszy sobotniej o 17.00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania, które będzie 8 czerwca. Młodzież, która z racji na pandemię nie przystąpiła do bierzmowania w październiku może teraz przystąpić do tego sakramentu. Zapraszam
3.W sobotę rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszych kościołach nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie: w Maszewie o 16.45, natomiast w Brwilnie o 17.45.(z wyjątkiem I piątku miesiąca). W niedziele nabożeństwo majowe będzie odprawiane przed godz. 16.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
4.We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.
5.W niedzielę 2 maja przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
6.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa. Za wszelką życzliwość i ofiary duchowe i materialne serdeczne Bóg zapłać.
7.Wczoraj druhowie strażacy z Brwilna porządkowali teren wokół plebanii, wypalając krzewy usunięte w zeszłym roku. Bóg zapłać.
8.Zachęcam do lektury gościa niedzielnego.