Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękuję za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym (w tym roku szczególnie przed odbiornikami TV) .
 2. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny ?Jestem miłością i miłosierdziem samym?, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: ?Jezu, ufam Tobie?, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15.00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
 3. Jutro porządek mszy św. niedzielny. Brwino:9.30 i 17.15: Maszewo: 8.00, 11.00, 16.00.
 4. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne, zapewne obecnie życzymy sobie zdrowia i tego by Bóg uchronił nas przed zarazą.
 5. Dziękuję tym którzy zaangażowali się w wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa. W Brwilnie kościół przygotowali państwo Zofia i Edward Różycccy. W Maszewie państwo Barbara i Edward Zalewscy wsparci w dekoracje kwiatowe poprzez panią Monikę Zalewską. Dziękuję za ufundowanie hortensji i bukietów kwiatowych właścicielom kwiaciarni Stokrotka z ul. Wyszogrodzkiej państwu Katarzynie i Mieczysławowi Żółtowskim.
 6. Swoje życzenia przesyłają nam nasi księża biskupi poprzez internet. https://www.youtube.com/watch?v=d9FoXx5DX-0&feature=youtu.be
 7. Życzenia składa również ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku:
  Kochani Siostry i Bracia!
  W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego pragnę przesłać najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech Zwycięzca śmierci i mocy zła wleje w Wasze serca radość i nadzieję płynącą z pustego grobu. Życzę, aby w tym szczególnym czasie próby ? zmagania się z zagrożeniami związanymi z pandemią ? jeszcze raz z całą mocą wybrzmiały w sercu każdego z Was słowa św. Pawła: skoro wspólnie z Nim cierpimy, to po to, by wspólnie mieć udział w chwale (Rz 8,17). Przeżyjmy ten szczególny czas trudnych doświadczeń w prawdziwej bliskości z Panem. Zapewniam każdego z Was o nieustannej modlitwie jaką zanosi w Waszych intencjach wspólnota seminaryjna. Czynimy to poprzez codzienne odmawianie różańca wraz z całym Kościołem w Polsce w intencji zaprzestania rozpowszechniania się pandemii oraz nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu. Od trzech tygodni ? dzień i noc ? trwamy na modlitwie przed Zmartwychwstałym Panem prosząc Go o opiekę nad Księżmi Biskupami, kapłanami, siostrami zakonnymi oraz wszystkimi wiernymi naszej diecezji. Niech nasze modlitwy, na wzór patronów tego roku św. Jana Pawła II oraz sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, prowadzą każdego z nas do jeszcze większej zażyłości ze zmartwychwstałym Panem.
  Ks. Marek Jarosz Rektor WSD
 8. Część mieszkalna kościoła została zaimpregnowana unigruntem za co dziękuję panom: Janowi Tarce i Marcinowi Zaleskiemu.
 9. Serdecznie dziękuję za ofiary składne na utrzymanie naszej parafii poprzez konto bankowe i bezpośrednio.
 10. Wszystkim parafianom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowieniu Chorych.