XII Niedziela

1.W najbliższy wtorek przeżywać będziemy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących i zmarłych.
2.W środę 24 czerwca będziemy przeżywać uroczystość św. Jana Chrzciciela.
3.Piątek jest dniem zakończenia roku szkolnego. Uroczysta Msza św. na zakończenia będzie o godzinie 8.00. Zapraszam byśmy podziękowali Panu Bogu. Zachęcam do spowiedzi dzieci i młodzież każdego dnia od 16.30 w Maszewie i w Brwilnie o 17.30.
4.Zostały zakończone prace związane z układaniem kostki na schodach. Raz jeszcze składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją pracą lub ofiarą pienieżną wsparli tą inwestycję. Dziękuję nawet za dobre słowo, bo przecież są i tacy którzy są w stanie wyrazić swoje niezadowolenie i krytykę. Jestem zawsze bardzo otwarty i chętny do współpracy, zapraszam chcących lepiej niż jest do pomocy.
5.Będziemy w kościele w Maszewie w najbliższym czasie jeszcze zakładać duży krzyż nad ołtarzem i instalować kratę w drzwi wejściowe główne. Jak Bóg pozwoli to może uda się jeszcze pomalować w środku kościół.
6.Panowie inżynierowie Piotr Adamowicz i Tomasz Królikowski pracują nad dokumentacją techniczną rewitalizacji kościoła w Brwilnie i otoczenia objętego ochroną konserwatora zabytków. W pierwszą sobotę lipca 4 będziemy wspólnie przeprowadzać oczyszczanie sufitów i ścian w kościele w Brwilnie. Zapraszam do pomocy.
7.Zachęcam tych którzy mają w swoich ogródkach kwiaty, aby się nimi podzielili i je przynieśli do kościoła ofiarując je Panu Jezusowi tu będącemu.
8.Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na rok 2021 r. Proszę, aby zgłaszali się uczniowie z klasy VIII mieszkający na terenie naszej parafii. Zapisy odbywać się będą od najbliższej niedzieli po każdej Mszy św. Uczniowie wezmą z zakrystii deklarację, którą wypełnioną przyniosą w najbliższym czasie i nabędą indeksy.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Bóg zapłać za ofiarę 500 zł państwu Trzcińskim z Maszewa na potrzeby naszych kościołów.