XIII Niedziela Zwykła

1.W miniony piątek zakończył się rok szkolny. Wraz z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i nauczycielami podziękowaliśmy Panu Bogu i ludziom, za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy w minionym roku nauki. Prosimy również o Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w czasie wakacji. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom o obowiązku codziennej modlitwy i uczestnictwie we Mszy Świętej niedzielnej również w czasie wakacji.
2.Kończy się czerwiec ? miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
3.Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka, jak również naszego biskupa Piotra.
4.W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
5.W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Odwiedziny chorych od 8.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Brwilnie o 16.30, natomiast w Maszewie o 17.30. Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież, aby wakacje rozpocząć w łączności z Bogiem poprzez Komunię św.
6.Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kościół: Anastazja i Waldemar Ziółkiewicz z ul. Jodłowej ? 300zł, Ewa i Michał Laskowscy ? 300zł.
7.Komunia św. na rękę.
8.Dziękuję za kwiaty do kościoła w Maszewie Monice i Marcinowi Zalewskim, Renacie Pankowskiej, pani Rutkowskiej jak również nowożeńcom Agnieszce i Michałowi.
9.Rozpoczynamy zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na rok 2021 r. Prosimy, aby zgłaszali się uczniowie z klasy VIII mieszkający na terenie naszej parafii. Uczniowie biorą deklarację. Od dziś można ją zabrać z kancelarii parafialnej lub zakrystii.
10.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
11.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.