XIV Niedziela Zwykła

1.Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Po mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja.
2.Wizytacja Jego Ekscelencji ks. Mirosława Milewskiego będzie w naszej Parafii wraz z sakramentem bierzmowania 27październiak 2020r. Absolwentów klas VIII zapraszam po deklaracje w których wyrażą wole przyjęcia sakramentu dojrzałości w roku 2021.
3.Jestem wdzięczny za kwiaty z ogródków do kościoła w Maszewie. Otrzymaliśmy też w darze piękną palmę. Bóg zapłać ofiarodawcom.
4.Dnia 30 czerwca 2020 roku, byłem wraz z ks. Zbigniew Kanieckim, Proboszczem Parafii w Białej, w Kurii Diecezjalnej Płockiej. Ksiądz Kanclerz w imieniu Księdza Biskupa Piotra Libery, Biskupa Płockiego, okazał nam Pismo mieszkańców wioski Mańkowo wraz z podpisami. W piśmie tym mieszkańcy proszą o przyłączenie ich do naszej Parafii.
Zostaliśmy poproszeni o opinię co do tej Prośby mieszkańców Mańkowa. Proboszcz par. Biała, stwierdziłem, że nie będę robił problemów mieszkańcom, którzy pragną należeć do Par. Brwilno. Ja natomiast wyraził wolę przyjęcia tych mieszkańców do par. Brwilno, jeśli Ksiądz Biskup zdecyduje o zmianie granic parafii Biała i par. Brwilno.
Ksiądz Kanclerz poinformował nas, że nie wszyscy mieszkańcy podpisali się pod pismem proszącym o zmianę granic. Do naszej parafii należeli by wszyscy mieszkańcy Mańkowa oprócz rodzin mieszkających w domach oznaczonych numerami Mańkowo 22 do Mańkowo 28 A. Posiadłości te znajdują się przy drodze z Białej do Srebrnej. Ksiądz Biskup pragnie uszanować wolę mieszkańców Mańkowa, ale też pragnie, aby ci z mieszkańców Mańkowa, którzy tej woli przyłączenia m. Mańkowo do par. Brwilno nie wyrazili, zaakceptowali wolę większości mieszkańców Mańkowa. Ks. Proboszcz z Białej zapewnia, że będą mogli korzystać z cmentarza parafialnego bez zmian.
5.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
6.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.