XIX Niedziela Zwykła

1.Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Powierzajmy je Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki ? Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
2.W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (?258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
3.W sobotę obchodzimy uroczystość wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tego dnia jest odpust w kościele w Brwilnie o godzinie 11.00. Z racji na koronawirusa msza św. o: 8.00; 9.30i 16.00 będzie odprawiona w Maszewie, a suma zostanie odprawiona o 11.00 w Brwilnie. W Brwilnie mszy o 17.15 już nie będzie. Zapraszam. Proszę na odpust asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, druhów strażaków. Uroczystość zobowiązuje nas do obecności na Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego tak jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie bukiety ziół, kwiatów i warzyw.
4.Dziękuję za kwiaty do kościołów w Brwilnie i Maszewie. Z racji tego, że w najbliższą sobotę Matki Bożej Zielnej poproszę o kwiaty polne i ogrodowe, aby udekorować na tę uroczystość nasze kościoły. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać ?Cud nad Wisłą? z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
5.Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii od wspólnoty pierwszą piątkowej.
6.Zapraszam na apele wieczorem o 20.30 wszystkich, którzy pragną pielgrzymować duchową do stóp Matki Najświętszej. W Brwilnie: wtorek i czwartek, w pozostałe dni w Maszewie.
7.Biskup Płocki przypomina i zachęca ?W związku ze stale rosnącą liczbą zdiagnozowanych zachorowań na COVID-19 i pojawiającymi się nowymi ogniskami zakażeń koronawirusem , także na terenie diecezji płockiej, oraz mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przypominam i polecam zachowywanie następujących norm sanitarnych: Należy przestrzegać wciąż aktualnego obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką przez wszystkich uczestników zgromadzenia liturgicznego poza celebransem. Konieczne wydaje się wywieszanie informacji o tym w wejściach do kościołów i kaplic oraz stałe przypominanie tego obowiązku wiernym, uczestnikom liturgii i nabożeństw. Przypominam, że lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz zagrożenia epidemiologicznego uderza w istotę budowania prawdziwej chrześcijańskiej wspólnoty i naraża szczególnie osoby chore, osłabione i starsze, na niebezpieczeństwo zarażenia i utraty życia.
8.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
9.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.