XVIII Niedziela Zwykła

1.Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy o 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
2.We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
3.W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
4.6 sierpnia, (czwartek) z Płocka na Jasną Górę, wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Zachęcam do udziału w pielgrzymce w sposób duchowy. Ci, którzy chcą wziąć udział w takiej pielgrzymce niech się zapiszą w zakrystii, by otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Pielgrzymi powinni codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej i odmawiać modlitwy zamieszczone w MPD, na poszczególne dni. W naszych kościołach będziemy mieć modlitewne apele o 20.30. Zaczynamy od Brwilna i przemiennie będziemy się spotykać.
5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w Brwilnie o 16.30, a w Maszewie o 17.30.
Wyjazd do chorych od 8.30.
6.W kościele w Maszewie została zainstalowana bardzo estetyczna krata z symbolami eucharystycznymi(kłosy zboża i winogrono). Ja wyraziłem taką potrzebę a resztą zajęli się panowie Arkadiusz Trojanowski z Maszewa i Sławomir Sobolewski z Ludwikowa. Bóg zapłać im za to. Dzięki temu latem będzie można wejść do kościoła i się pomodlić.
7.5 sierpnia (w środę) na terenie Szkół Katolickich i Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku w godzinach od 10 do 17 będzie otwarte Biuro pielgrzymkowe, w którym będzie można dopisać się na listę pielgrzymów grupy biało-czerwonej. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, NIE MOŻNA PIELGRZYMOWAĆ BEZ ZAPISANIA SIĘ NA LISTĘ PIELGRZYMÓW.
14 sierpnia będzie organizowany autokar na Jasną Górę, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy Świętej na Wałach Jasnogórskich na zakończenie Pielgrzymki wraz z Księżmi Biskupami. Koszt wyjazdu 50 złotych, ilość miejsc ograniczona. Zapisy i szczegóły u mnie pod numerem telefonu 608 362 481. ks. Piotr Gadomski
8.Czekam na kandydatów do bierzmowania-absolwentów klas VIII.
9.Dziękuję za kwiaty do kościoła, za ofiarę 300 zł na poczet elewacji kościoła w Maszewie, za ścięcie trawy w Maszewie panu Waldemarowi Matlęga i w Brwilnie panu Januszowi Stupeckiemu.
10.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
11.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.