XVII Niedziela Zwykła

1.Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
2.W minioną sobotę czciliśmy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się dzisiaj, po każdej Mszy Świętej.
3.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
4.W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
5.W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
6.6 sierpnia, z Płocka na Jasną Górę, wyruszy 39. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Zachęcam do udziału w pielgrzymce w sposób duchowy. Ci, którzy chcą wziąć udział w takiej pielgrzymce niech się zapiszą w kancelarii parafialnej, by otrzymać Modlitewnik Pielgrzyma Duchowego. Pielgrzymi powinni codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej i odmawiać modlitwy zamieszczone w MPD, na poszczególne dni.
7.Malowanie kościoła wewnątrz dobiegło końca. W minionym tygodniu przy malowaniu kościoła w Maszewie pracowali panowie Ryszard Ignaczak, Wiesław Szer i Jan Tarka. Pomagał pan Mateusz Sabatowski. Kościół posprzątały panie: Barbara, Joanna, Monika, Monika, Lilianna, Teresa. Dużo ludzi pyta mnie jak to możliwe, aby w tak krótkim czasie zrobić tak wiele? Moja odpowiedź jest zawsze taka ? dzięki zaangażowaniu kilkunastu mężczyzn udało się nam to zrobić. Martwi mnie bierność, brak zaangażowania w swoją wspólnotę dużej części Parafian. Trudno, aby ciągle Ci sami swoją pracą, czy ofiarami wspierali kościół. Proszę bardzo stojących z boku, nieangażujących się dotychczas o pomoc.
8.Marzy mi się, abyśmy w drugiej połowie sierpnia od 17 rozpoczęli ocieplanie kościoła. Mam obiecane rusztowania, kupię potrzebne materiały pod warunkiem, że zdeklarują się i zapiszą Panowie do tej pracy. W przyszłym roku pozostałoby pomalowanie kościoła z zewnątrz. Wtedy zakończymy budowę kościoła, którą rozpoczęliście 1990 roku wraz z ks. kanonikiem Henrykiem Lipką. Proszę więc bardzo, aby panowie znaleźli czas w drugiej połowie sierpnia do pracy przy kościele, a wcześniej potwierdzili chęci zapisem. Wtedy będę wiedział, czy kupować materiał.
9.W Kościele parafialnym w Brwilnie zostały naprawione i odnowione klęczniki, których używa się podczas uroczystości ślubnych. Bóg zapłać panu Wiesławowi Szer.
10.Dziś ostatnia niedziela w lipcu- KŻR mają wspólną modlitwę i zmianę tajemnic. Poproszono mnie, abym utworzył kolejną różę składająca się z mężczyzn. Bardzo proszę o zapisywanie się.
11.Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po mszy św. o godzinie 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
12.Czekam na kandydatów do bierzmowania-absolwentów klas VIII.
13.Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
14.Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.