XX Niedziela Zwykła

  1. Na początku wakacji otrzymaliśmy organy dwudziesto pięcio głosowe w darze do kościoła w Maszewie, Serdeczne Bóg zapłać Panu Dyrektorowi Szkoły Muzycznej za ten dar. W minionym tygodniu dzięki Panu Pawłowi Witkowskiemu udało się zakupić również profesjonalne organy elektroniczne do kościoła w Brwilnie. Wcześniej już zakupiłem nowe kolumny głośnikowe do obydwu kościołów, aby organy mogły wybrzmieć. Teraz już nawet malkontenci muzyczni powinni być usatysfakcjonowani- wszystko zależeć będzie od kunsztu grających. Przy tej okazji dziękuję panu Januszowi Piotrowskiemu – organiście, który przez poprzednie lata użyczał swojego sprzętu w naszych kościołach.
  2. W naszej parafii będzie ambulans diagnostyczny, w którym będziemy mogli zrobić sobie badania: tętnic kończyn dolnych, osteoporozy i zakwaszenia. Badania będą we wtorek przed kościołem w Brwilnie od 9.00 do 9.45, a w Maszewie od 10 do 10.45. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła i plakatach.
  3. W Płockiej Farze organizowana jest 169 pielgrzymka piesza do Skępego. Wyjście 6 powrót 10 września. Zapisy przed Farą od 3 do 5 września w godzinach 17.30-18.30. Szczegóły w zakrystii.
  4. W okresie od 1 września do 30 listopada 2020 roku w całej Polsce zostanie przeprowadzany Powszechny Spis Rolny obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Użytkownik gospodarstwa w ramach spisu rolnego może przekazać dane w jednej z trzech form (do wyboru):

-poprzez samospis internetowy na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego,

-wywiad telefoniczny przeprowadzany przez rachmistrza telefonicznego;

bezpośredni wywiad, który będzie przeprowadzany przez rachmistrzów terenowych podczas wizyt w gospodarstwach. Zachęcamy rolników do spisania się samemu, przez internet.

5. Dziękuje państwu Agnieszce i Januszowi Stupeckim za zadbanie i odnowienie figurki znajdującej się w Brwilnie koło budynku plebanii.

6. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU We wtorek dnia 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie. Wszystkim z serca błogosławię. Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 r. † Stanisław Gądecki
7. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.