XXXII Niedziela Zwykła

1.W najbliższą sobotę zapraszam panów strażaków do kościoła w Brwilnie na 9.00. Będziemy oczyszczać rynny kościoła z liści.
2.Pochówek dzieci nienarodzonych odbędzie się dn. 9 listopada br. (poniedziałek) pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery. O godz. 16.00 Msza św. w płockiej farze, a następnie ok. 17.00 złożenie urny w grobie dzieci utraconych na cmentarzu katolickim w Płocku, ul. Kobylińskiego.
3.Bardzo proszę rodziców dzieci klas III o oddanie wypełnionych kwestionariuszy z wymiarami dzieci potrzebnych do uszycia alb. Otrzymałem dopiero połowę.
4.Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.
5.W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
6.W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci.
7.Wypominki można zgłaszać telefonicznie nr – 601 812 503 lub e-mailem.
8.Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
9.Solenizantom i Jubilatom życzę bł. Bożego.